כאשר זוגות מחליטים לעבור טיפול ביחד, זה אומר שיש להם מטרות בראש והם רוצים לחפש פתרון בעיצומו של קונפליקט. עם זאת, פנייה לעזרת יועץ זוגי היא החלטה יזומה. יועץ זוגי הוא זוג עיניים ואוזניים שלישי כשמדובר בזוגות במצוקה.

לזוג במצוקה עלולים להיות קשיים ממתח נפשי, פיזי או רגשי. יתרה מכך, עם הבדלים מבחינת אישיות ונסיבות, זוגות בהחלט יחוו מחלוקות לאורך הדרך. אחרי הכל, לא כל מערכות היחסים מושלמות, ועזרה באמצעות טיפול זוגי קל יותר לסדר את המחלוקות הללו.

כאשר זוגות משתתפים בטיפול יחד כדי לפתור את המחלוקות שלהם ולהחזיר את האהבה והאמון שלהם זה בזה, יש להגדיר בבירור מטרות וגבולות. אחת המטרות של טיפול זוגי היא לבנות או לשפר קווי תקשורת. לא פעם, השורש של סכסוכי נישואין נעוץ בהיעדר תקשורת נכונה בין השותפות. זו גם הסיבה לכך שכמה צרכים אינם מסופקים ונוצרת אי הבנות בין זוגות. ברגע שיועץ עוזר לזוגות לבנות או לשפר את קווי התקשורת שלהם, זוגות בעצם לומדים כיצד לבטא את רגשותיהם ופחדיהם ללא כעס או טינה כלפי בני הזוג שלהם. גם מחוץ לנישואים ובמשפחה, תקשורת חיונית.

מטרה נוספת של ייעוץ זוגי היא להחזירמטפלת זוגית  את תחושת המחויבות שאבדה במהלך הנישואין. נישואים הם אושר, אבל הם יכולים להיפגע גם על ידי אירועים שיכולים לערער את המחויבות של בן הזוג לזולת. יועצים יכולים לעזור לזוגות לפתח את המסירות שיש להם בתחילה על ידי בדיקה חוזרת של הנושא/ים שגרמו להפסקת המחויבות. זוגות יכולים גם ליצור אפיקים אחרים לתקשורת והבנה כדי שניתן יהיה להגיע לפתרון. מאתגר לזוגות להתקדם מנושא רגיש. עם זאת, עם יועץ שיכול לבסס את הדרך להבנה ולריפוי, זה בהחלט יכול לעזור לזוגות להתחזק ולהמשיך הלאה כיצורים חכמים יותר.

במבט לאחור רואים מטרה נוספת של ייעוץ זוגי בשיפור חיי המשפחה. כאשר זוגות נשואים אינם ביחסים טובים, הילדים מקבלים את הלחץ של הסכסוך. כשזה קורה, חלק מהילדים עלולים למרוד מהוריהם. חלקם עלולים לספוג את הלחץ המשפחתי לעצמם, ובכך להקריב את זכותם ליהנות מילדותם ומנעוריהם.

באמצעות ייעוץ, זוגות נשואים ילמדו להבין כי מערכת היחסים שיש להם עם ילדיהם יכולה להיות על הכף גם כאשר בעיות זוגיות משתלטות על משק הבית. הם יכולים להתחיל לפתור את הבעיות שלהם ולהתקדם עם השקפה חיובית על מערכת היחסים שלהם כזוג נשוי וכראשי משפחתם. כאשר זוגות בוחרים להילחם על מערכת יחסים בריאה, כל המעורבים מקבלים את ההטבות גם כן.

יתרה מכך, מטרת הייעוץ הזוגי היא להפוך זוגות לטובים יותר כאנשים בודדים וגם כזוג. באמצעות ייעוץ, אנשים אכן לומדים הרבה על עצמם. הם מבינים שלכל מעשיהם יש השפעות על האחר המשמעותי שלהם, ורגישות והבנה אכן ממלאות תפקיד גדול בשמירה על חיי נישואים מספקים ומאושרים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *